Shop Mobile More Submit  Join Login
,,Copic Markers nareszcie są w Lublinie.
Dostępne są w naszym sklepie przy Al. Kraśnickiej 2b w budynku wydziału artystycznego UMCS
www.farby.grafitlublin.pl/shop…Copic Markers nareszcie są w Lublinie.

Dostępne są w naszym sklepie przy Al. Kraśnickiej 2b

w budynku wydziału artystycznego UMCS

COPIC - biała plama na stole polskiego projektanta?

Przeglądając polskie strony o projektowaniu, nowoczesnych technikach twórczych, czy komiksie można odnieść wrażenie, że znaczne grono społeczności projektantów w naszym kraju jest dość mocno zainteresowane tematyką japońskiego systemu markerów COPIC. Systemu, bez którego w bardziej rozwiniętych krajach świata nie można wyobrazić sobie pracy samochodowych biur projektowych, pracowni architektonicznych, projektowania tzw. interior i exterior space, projektanta ubioru, czy też codziennej pracy wielu rysowników komiksów i storyboardów. Rosnące zainteresewanie medium COPIC-a zapewne jest odpowiedzią na wszędobylskie, "siłowe" stosowanie komputerów do zadań wymagających więcej finezji niż może dać bezduszny program. Licznym osobom, które do tej pory miały szczątkowy kontakt z produktem firmy .Too przychodzimy z pomocą przedstawiając garść informacji niezbędnych do oszacowania przydatności COPIC-ów w życiu codziennym prawdziwego projektanta.

W chwili obecnej COPIC to potężne narzędzie oferujące zróżnicowane możliwości dostosowane do indywidualnych potrzeb projektanta i co ważniejsze kierujące się również zasobnością portfela klienta. System obejmuje cztery główne grupy produktów: markery i akcesoria COPIC, COPIC SKETCH, COPIC CIAO oraz produkty z kategorii COPIC WIDE.

Czemu to jest "drogie ale tanie"?

Rzeczą niebagatelną jest sprawa kosztów jakie niesie za sobą używanie narzędzi firmy .Too. Pozornie wydaje się, iż system nie należy do tanich rozwiązań. Jednakże po poniesieniu kosztów zakupu pierwszych copic-ów okazuje się, iż dokupowane do nich tusze 9-cio krotnie zmniejszają koszty użytkowania tego profesjonalnego narzędzia. Oznacza to ni mniej, ni więcej tylko to, że jedna butelka tuszu "various ink" starcza na 9 pełnych ładowań markera COPIC i COPIC SKETCH. Szczególnie dobrze sprawdza się to cenowo w przypadku produktów z grupy COPIC CIAO, polecanych przez producenta do zastosowań "trafiających pod strzechy". 13-to krotne napełnianie copic-a CIAO to znaczna oszczędność pieniędzy i czasu przeznaczonego na poszukiwanie pisaka, który nagle, a niespodziewanie zakończył swój żywot. W tym wypadku copic może z powodzeniem zastąpić chociażby flamastry i farby kupowane dzieciom lub oddać nieocenione usługi w służbie "inkerów" kolorujących czarno białe plansze komiksów."
  • Listening to: --
  • Reading: --
  • Watching: Naruto Shippuuden 207
  • Playing: Battlefield Bad Company 2
  • Eating: --
  • Drinking: --
No comments have been added yet.

Add a Comment:
 
×

:iconparpan: More from Parpan


More from DeviantArtDetails

Submitted on
April 15, 2011
Link
Thumb

Stats

Views
537
Favourites
0
Comments
0
×